fbpx

Integrator

Alstal

Pierwszym sprawdzianem, jaki musieliśmy przejść była konieczność zamontowania 98 calowych monitorów. Z powodu ich wymiarów i wagi. Okazało się, że mierzące bez mała 2,2 m x 1,25 m i ważące 92 kg każdy monitory są większe niż dostępne na klatce schodowej miejsce. W żaden sposób nie chciały zmieścić się w polu skrętu schodów… Stąd chwilowe poszerzenie parku maszynowego Integrator AV o 30 tonowy dźwig. Przy jego udziale sześcioosobowa ekipa umieściła je wewnątrz i mogliśmy przystąpić do podłączania i kalibracji.
Na szczęście drugi z nich montowaliśmy jako podstawowy element wizualne identyfikacji klienta na recepcji. Dodatkowym wyzwaniem było umieszczenie 98-mio calowych monitorów Iiyama w przygotowanych do nich wnękach, ponieważ zapewniały one jedynie po 2 cm wolnej przestrzeni od krawędzi monitorów. Wymagało to co prawda użycia intelektu na równi z siła fizyczną, lecz i to zmaganie zakończyliśmy sukcesem. Obie dziewięćdziesiątki ósemki wiszą i działają.

W strefie oczekiwania dla gości, również we wnęce znalazł swoje miejsce kolejny element digital signage czyli telewizor 65” LG UHD. Oba recepcyjne wyświetlacze sprzężone są z multimedialnymi odtwarzaczami BrightSign HD224. Ważnym elementem systemu audiowizualnego recepcji są głośniki sufitowe marki Ecler IC6, sterowane matrycą audio Ecler DAM 614 przy użyciu wzmacniacza strefowego Ecler HSA2-150. Pozwala to wybierać jakie treści będą prezentowane w pobliżu monitorów, recepcji czy holu. Umożliwia to naścienny panel sterowania poziomem głośności i wyboru źródła Ecler WPA Vol SR sparowany ze strumieniowym odtwarzaczem Yamaha WXAD10.

Wydzielona na parterze 69-cio metrową powierzchnię zamieniliśmy w trzy odrębne i w pełni wyekwipowane sale (28+ 17 + 24). Każda z sal jest tak skonfigurowana, że może działać autonomicznie lub w dowolnie łączonej konfiguracji, np. 1 + 2 + 3; 1,2+3, 1 + 2,3; 1,2,3;

System AV został połączony ze sterowaniem oświetleniem i roletami. W jego skład wchodzą: system sterowania ATEN VK2100, laserowe projektory NEC P554UL WUXGA oraz elektryczne ekrany Kauber.
Pozostałą część wyposażenia stanowią telewizory LG UT661H 75” UHD oraz system wideokonferencyjny Logitech MeetUp + TAP. Wszystkie sale wyposażyliśmy w system rezerwacji EVOKO LISO.

Sala zarządu oprócz wwindowanego dźwigiem monitora 98” Iiyama posiada bezprzewodowy system do przesyłu danych multimedialnych o rozdzielczości UHD Barco ClickShare CX-20. Ponadto system wideokonferencyjny Logitech Rally + TAP. Jej system audio czyli głośniki sufitowe Ecler IC6 podłączone do wzmacniacza Ecler CA120HZ współpracuje z odtwarzaczem muzycznym Yamaha WXAD10.

Wszystkimi urządzeniami w tej Sali, łącznie z oświetleniem i roletami zawiaduje system sterowania ATEN VK1100. Za wywoływanie komend odpowiada montowany do launchportu 10” iPad.

  • 5 Czas projektowania (mies)
  • 7 Wykonanie (dni)
  • 3 Monitory 98"
  • 1300 m2
Klient
Zakres
Lokalizacja